Издательство "Компания СМИТ"
Издательство “Компания СМИТ”

Новости

13.01.2015

Університети вирішили робити все, щоб здобути якомога більше учнів на бюджетні місця  Минулого тижня закінчився термін, який Міносвіти відвело вузам на визначення своїх вимог до абітурієнтів відповідно до нових умов прийому на навчання. Мова йде про перелік предметів для зовнішнього незалежного оцінювання (ЗНО), коефіцієнти по ньому, а також про вимоги до шкільних атестатів для вступу на ту чи іншу спеціальність.

В цілому, університети вирішили не ускладнювати життя старшокласникам і робити все, щоб здобути якомога більше учнів на бюджетні місця. Поглиблені тести з низки предметів (ноу-хау вступної кампанії–2015) більшість вузів проігнорували. Наприклад, у Харкові тільки один вуз — Національний технічний університет «Харківський політехнічний інститут» — ризикнув встановити прохідний поріг за результатами поглиблених тестів, та й то за однією спеціальністю: прикладна математика.

Куди більш тривожною тенденцією є випадки, коли вузи планують вважати базовими при вступі на технічні спеціальності результати ЗНО з історії України та географії.

Радісною новиною для абітурієнтів стало зниження ваги шкільного атестату. Наприклад, у Львівському національному медичному університеті ім. Данила Галицького він зведений до нуля, а в інших вузах його роль становить 5–6%, або в кращому разі 10%. Радісною цю новину можна вважати тому, що у випускних класах школярам дозволяють вчитися не «на атестат», а на результат з певних предметів.

Є ще один момент. Раніше третій предмет ЗНО при вступі вибирався абітурієнтом самостійно. Наприклад, при вступі на комп’ютерні технології на вибір пропонувалися англійська мова та фізика. Зараз — тільки фізика. І це неприємний сюрприз для абітурієнтів, які вже посилено вивчали, наприклад, англійську. Але за цим єдиним винятком, умови для вступників до вузів у 2015 році можна назвати передноворічним подарунком.

Божена Столярчук. Кіировоград

<- Вернуться назад
© ООО «Компания СМИТ», 2003-2015. Все права защищены.